W sobotę, 29 marca o godz. 20.30 na godzinę zgasną iluminacje świetlne Pałacu Kultury i Nauki, najważniejszych warszawskich mostów, murów obronnych Starego Miasta oraz wszystkich urzędów dzielnic. Również w tym roku stolica uczci Godzinę dla Ziemi.
Akcja ma zachęcać do zmiany codziennych nawyków na bardziej przyjazne dla naszej planety. Zaangażowanie setek tysięcy ludzi w ponad 150 krajach świata ma uczyć wspólnej odpowiedzialności za ekologiczną przyszłość Ziemi.
O bezpieczeństwo ekologiczne naszego otoczenia musimy walczyć ze szczególną dbałością. Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do tego, by każdy warszawiak mógł efektywnie dbać o środowisko. Miasto w 2008 roku powołało stały Zespół ds. ochrony klimatu, aktywnie działa na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla, było również gospodarzem szczytu klimatycznego ONZ, COP19 – zaznacza Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.
Podczas Godziny dla Ziemi w Warszawie światła zgasną na:
– mostach: Gdańskim, Śląsko-Dąbrowskim, Świętokrzyskim, Poniatowskiego, Siekierkowskim, – Pałacu Kultury i Nauki, – obiektach MPWiK, m.in.: Zakładzie Wodociągu Centralnego, ujęciu wody „Gruba Kaśka” czy oczyszczalni ścieków „Czajka”, – murach obronnych Starego Miasta, archikatedry św. Jana Chrzciciela i kościoła Jezuitów, – wszystkich urzędach dzielnic.
Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich mieszkańców Warszawy, placówki oświatowe, społeczne i kulturalne oraz prywatne firmy. Wspólnie możemy dołączyć do grona setek tysięcy osób zaangażowanych w akcję. W zeszłym roku światła zgasły w ponad 7000 miejscowości w 153 krajach na całym świecie.
Stolica wspiera akcję ekologiczną, organizowaną przez stowarzyszenie WWF, już po raz siódmy. By wziąć w niej udział należy zarejestrować się na stronie internetowej WWF i 29 marca o godz. 20.30 na godzinę zgasić światło w swoim domu.