2 grudnia 2014r. w Instytucie Nauki i Kultury Wietnamskiej ALMAMER Szkoły Wyższej w Warszawie, przy ul. Wolskiej 43 odbyło się seminarium na temat: Gospodarka Wietnamu na tle stosunków polsko-wietnamskich.
Instytutu Nauki i Kultury Wietnamskiej powstał w listopadzie 2010r. Instytut stanowi dla społeczności wietnamskiej wsparcie, oraz ułatwia integrację i zdobycie wykształcenia honorowanego w Unii Europejskiej.
Seminarium otworzył dr La Duc Trung.
Pierwszy wykład Ogólna ocena gospodarki Wietnamu i stosunki między Wietnamem a Polską – dr Nguyen Van Thanh – Radca handlowy ambasady wietnamskiej w Polsce-. Wzrost PKB w Wietnamie w ubiegłym roku około 6%, obroty handlowe przez ostatnie 20 lat rosną średnio o 15-20 % rocznie. Obecnie obroty handlowe osiągnęły wielkość 160% wartości początkowej PKB – od przekazania wartości % rozpoczął swój referat Dr Nguyen Van Thanh.
Radca handlowy dr Nguyen Van Thanh przekazał na ręce dr La Duc Trung z Instytutu Nauki i Kultury Wietnamskiej książkę dla biznesmenów polskich i wietnamskich o ekonomii Polski, Estonii i Litwy. Na chwilę obecną jest ona w języku wietnamskim.
Rafał Tomański – Japonista – pisarz – redaktor Gazety Rzeczpospolitej. Osiągnięcia i możliwości rozwoju gospodarki Wietnamu
prof. nadzw UŁ dr hab. Małgorzata Pietrasiak – Stosunki polsko-wietnamskie z punktu widzenia Polski. 25 lat doświadczeń.
Piotr Gadzinowski – były poseł na sejm – redaktor Rola gospodarcza Wietnamu w swoim rejonie i ASEAN-ie – wspieranie konkurencyjności.
dr inż. Stanisław Lipski – Wojskowa Akademii Techniczna. Rola wietnamskich przedsiębiorstw w Polsce w rozwoju gospodarczym oraz w promowaniu współpracy gospodarczej miedzy Wietnamem a Polską.