INTERWIZJA.WARSZAWA TV

Ministerstwo Rozwoju podpisało strategiczną umowę z General Electric

Ministerstwo Rozwoju podpisało strategiczną umowę z General Electric fot. ŚWIECZAK

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz wiceprezes GE John G. Rice podpisali porozumienie o współpracy strategicznej pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a General Electric. Dokument jest potwierdzeniem wspólnych dążeń polskiego rządu i GE w budowaniu trwałego i długofalowego partnerstwa pomiędzy rządem polskim a GE w obszarach zrównoważonej energetyki i lotnictwa.

– Priorytetowym celem naszego rządu jest realne podnoszenie innowacyjności polskiej gospodarki. Chcemy piąć się coraz wyżej w drabinie wartości dodanej produktów i usług, zarówno tych wytwarzanych przez rodzimych przedsiębiorców, jak i tych powstających w ścisłej współpracy z inwestorami zagranicznymi oferującymi unikatowe wartości i możliwości rozwojowe. Przez 25 lat swojej dotychczasowej działalności w Polsce, General Electric udowodnił, że jest przykładem partnera dla polskiej gospodarki z najwyższej półki nie tylko high-tech, ale też najwyższej półki wzajemnego zaufania i wiary w potencjał polskiej myśli technicznej. Wyrażam nie tyle nadzieję, co przekonanie, że następnych 25 lat naszego strategicznego partnerstwa będzie pełne jeszcze bardziej owocnej współpracy, a produkty GE powstające w Polsce niejednokrotnie zrewolucjonizują światowy przemysł, rozsławiając zarazem kompetencje i zdolności polskich inżynierów” – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreślił, że w rozmowach z GE nie ukrywał, iż Polsce zależy, aby u nas powstały projekty wysoko zaawansowane i zintegrowane z łańcuchem produktów, dostaw i usług GE, bo ta firma ma charakter globalny. Dodał, że w czwartek zarysowano pewną wspólną wizję przyszłości, a jednym z elementów tej wizji jest usytuowanie w Polsce wspólnego przedsięwzięcia GE i Lufthansy w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem.

GE Aviation i Lufthansa Technik ogłosiły w grudniu 2016 roku, że zbudują wspólnie w Środzie Śląskiej centrum serwisowania silników lotniczych; wartość inwestycji wyniesie 250 mln euro i przyczyni się do powstania ok. 600 nowych miejsc pracy.