700 mld z UE dla Polski. Premier Mateusz Morawiecki, powiedział podczas konferencji w Kancelarii Premiera

Polska popiera zaproponowany budżet Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy, w ramach którego możemy otrzymać 700 mld zł – to jedna z najważniejszych konkluzji po posiedzeniu Rady Europejskiej, w której wziął udział premier Mateusz Morawiecki. Była to pierwsza wymiana stanowisk pomiędzy szefami państw i rządów Unii Europejskiej w sprawie unijnego budżetu, a także Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy, który ma pomóc krajom Unii Europejskiej w wyjściu z kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Ze względu na pandemię COVID-19 posiedzenie odbyło się w formie wideokonferencji.

700 mld z UE dla Polski. Premier Mateusz Morawiecki, powiedział podczas konferencji w Kancelarii Premiera.
fot. ŚWIECZAK

Europa to wielki zbiór różnych racji i punktów widzenia, różnych perspektyw i stanowisk. Trzeba potrafić w skuteczny sposób docierać do decydentów i dyskutować z nimi – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej podsumowującej szczyt Rady Europejskiej.

Polska nigdy nie broniła swoich racji tak skutecznie. Nie tylko stoi za nami cała Grupa Wyszehradzka, ale także Rumunia czy inne kraje, które dzielą naszą perspektywę – dodał premier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *