Akcja Dyplomacja 2015 im. Michała Kleofasa Ogińskiego

7 kwietnia w Warszawie rozpocznie się Akcja Dyplomacja – jedyny projekt organizowany przez studentów dla studentów pod patronatem honorowym Polskiej Komisji ds. Unesco, który daje możliwość bliższego poznania świata dyplomacji wszystkim zainteresowanym zarówno służbą zagraniczną, jak i polityką czy biznesem. Tegorocznym patronem programu jest kompozytor Michał Kleofas Ogiński, którego 250. rocznicę urodzin jest obchodzona w Polsce, na Litwie i na Białorusi.

Akcja Dyplomacja 2015 to cykl wizyt studyjnych w placówkach dyplomatycznych – ambasadach i konsulatach oraz innych instytucjach, podczas których studenci mają unikatową możliwość spotkania szefów misji oraz poznania zasad pracy w korpusie dyplomatycznym. Projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozpocznie się 7 kwietnia i potrwa do 7 maja 2015 r. W ciągu 30 dni odbędzie się ponad 20 spotkań w ambasadach oraz liczne wykłady otwarte i panele dyskusyjne o tematyce związanej z lobbingiem i polityką współorganizowane przez Europejską Akademię Dyplomacji.

Rekrutacja do Akcji Dyplomacji rozpoczęła się już 1 marca. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie organizatorów http://sknsz.pl/ad2015/ oraz na fanpage’u na facebook’u www.facebook.com/sknsz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *