Andrzej Duda inauguruje akcję „Polskie szwalnie’

Andrzej Duda inauguruje akcję „Polskie szwalnie’

Andrzej Duda inauguruje akcję „Polskie szwalnie’
fot. ŚWIECZAK

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbył się briefing prasowy Prezydenta RP Andrzej Dudy, Wiceprezesa Rady Ministrów Jadwigi Emilewicz i Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Cezariusza Lesisza.

– W akcję „Polskie szwalnie” włączyły się polskie firmy, głównie odzieżowe – produkują maseczki, które będą dostarczane w milionach sztuk, nie tylko na polski rynek – oświadczył Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami przemysłu tekstylnego.

– Na szczęście mamy w Polsce odpowiedzialny biznes, który nie tylko chce zarabiać, ale czuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli – dodał Prezydent.

Jak zauważyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, Polska jest ostatnim krajem w Unii Europejskiej, na terenie którego znajdują się szwalnie.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w ramach Projektu Polskie Szwalnie zawarła 7 umów z podmiotami integrującymi działalność polskich szwalni produkujących maseczki ochronne. Te firmy to: 4F, LPP, PTAK, Pako Lorente, EM Poland, Rascal Industry, Modesta. Wszystkie podmioty prowadzą działalność na terenie Polski i w produkcji korzystają z krajowych dostawców.

W ciągu miesiąca Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. planuje zapewnić do 40 mln maseczek, a do końca czerwca – do 100 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *