Briefing marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego przed 31 posiedzeniem Senatu

Marszałek Karczewski na briefingu przed 31 posiedzeniem senatu pytany przez dziennikarzy dlaczego PiS wcześniej obiecywało wprowadzenie kwoty wolnej w wysokości 8 tys., a teraz w projekcie jest mowa o 6600zł.
– Opozycja przez osiem lat mogła zrobić dużo więcej, nie zrobiła. Miała wystarczająco dużo czasu, żeby zmienić kwotę wolną od podatku, nie zrobiła tego. To jest krok w dobrą stronę, na pewno niewystarczający, ale na pewno krok już skuteczny i obejmujący bardzo dużą ilość Polaków – odpowiedział Karczewski.
Pytany o to, czemu prace nad ustawą są tak intensywne, Karczewski powiedział, że „pośpiech jest potrzebny, bo te przepisy muszą być uchwalone do końca listopada”. Zapowiedział, że głosowanie w sprawie kwoty wolnej od podatku zostanie przeprowadzone jeszcze w poniedziałek.

Poprawkę zakładającą, że kwota wolna od podatku zostanie podniesiona do 6,6 tys. zł dla najmniej zarabiających, złożą senatorowie PiS w trakcie prac nad ustawą o podatku dochodowym – zapowiedział w poniedziałek przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów Grzegorz Bierecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *