Chaos w głosowaniu Polaków za granicą. W konferencji prasowej udział biorą: Barbara Nowacka i Bogdan Klich

Do sytuacji Polaków chcących głosować korespondencyjnie za granicą odnieśli się na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej – posłanka Barbara Nowacka i senator Bogdan Klich.

– Wzywamy dziś ministra Czaputowicza do natychmiastowego zajęcia się sprawą bałaganu, który jest w jego ministerstwie i umożliwienie Polkom i Polakom oddania głosu bezpiecznie, aby ich głos był policzony – mówiła Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej. – Spływają do nas sygnały, że Polacy nie będą mieli możliwości zagłosować – poinformował Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta.

Chaos w głosowaniu Polaków za granicą. W konferencji prasowej udział biorą: Barbara Nowacka i Bogdan Klich
fot.ŚWIECZAK

W nadchodzących wyborach prezydenckich głos będzie można oddać zarówno tradycyjnie, w lokalu wyborczym, jak i drogą korespondencyjną. Nieco bardziej skomplikowaną sytuację mają Polacy mieszkający za granicą

Część Polaków przebywających za granicą obawia się, czy w związku z goniącymi terminami uda im się oddać głos korespondencyjnie i zwrócić pakiet wyborczy na czas.

– Rząd PiS mówi, jak ważna jest dla nich Polonia, a kiedy przychodzą bardzo ważne wybory, Polacy mieszkający za granicą spotykają się z brakiem informacji, chaosem i bałaganem. Czy to tylko chaos i bałagan, czy celowe działanie by zdemobilizować Polonię? – mówiła posłanka Barbara Nowacka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *