Debata „Miasto jako wspólnota”

W dyskusji udział wzięli:

– Marcin Bazylak – prezydent Dąbrowy Górniczej (od 2018). Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dąbrowskim samorządzie pracuje od 2002. W latach 2016-2018 jako wiceprezydent odpowiadał za wsparcie stowarzyszeń i rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
– Marta Bejnar-Bejnarowicz – architektka, Radna Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, społeczniczka działająca m.in. w Kongresie Ruchów Miejskich i Inicjatywie Obywatelskiej „Ludzie Dla Miasta”.
– Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania (od 2014). Społecznik, działacz sportowy, były przedsiębiorca. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów oraz podatków. Jest stypendystą GFPS na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech.
– Lech Mergler – działacz ruchów miejskich, publicysta, wydawca z Poznania. Od 2016 prezes Kongresu Ruchów Miejskich. Współtworzył Stowarzyszenie My-Poznaniacy (2007) oraz Stowarzyszenia Prawo do Miasta (2014). Zaprogramował i prowadził projekty „Media obywatelskie w Poznaniu” oraz Anty-Bezradnik miejski.
– Beata Klimek – prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego (od 2014). Działalność zawodową rozpoczęła w latach 80-tych jako pracowniczka Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Następnie przez około 10 lat pracowała w mediach lokalnych. W latach 2000-2010 pracowniczka samorządowa Starostwa Powiatowego, a następnie Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego VI kadencji. Członkini Zespołu ds. Funkcjonalnych Obszarów Metropolitarnych i Miejskich w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Rady Programowej Smart City Forum.-
– dr hab. Paweł Kubicki – socjolog i antropolog kultury, adiunkt w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w badaniu społeczno-kulturowych aspektów funkcjonowania i rozwoju miast. Pracował w międzynarodowych zespołach badawczych zajmujących się problematyką miejską. Autor książki „Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości” oraz raportu „Nowi mieszczanie w nowej Polsce”.

Spotkanie poprowadził Edwin Bendyk, dziennikarz, publicysta, kierownik Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas, członek Zarządu Fundacji Batorego.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *