Debata „Miasto jako wspólnota”

W dyskusji udział wzięli:

– Marcin Bazylak – prezydent Dąbrowy Górniczej (od 2018). Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dąbrowskim samorządzie pracuje od 2002. W latach 2016-2018 jako wiceprezydent odpowiadał za wsparcie stowarzyszeń i rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
– Marta Bejnar-Bejnarowicz – architektka, Radna Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, społeczniczka działająca m.in. w Kongresie Ruchów Miejskich i Inicjatywie Obywatelskiej „Ludzie Dla Miasta”.
– Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania (od 2014). Społecznik, działacz sportowy, były przedsiębiorca. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów oraz podatków. Jest stypendystą GFPS na Uniwersytecie w Bielefeld w Niemczech.
– Lech Mergler – działacz ruchów miejskich, publicysta, wydawca z Poznania. Od 2016 prezes Kongresu Ruchów Miejskich. Współtworzył Stowarzyszenie My-Poznaniacy (2007) oraz Stowarzyszenia Prawo do Miasta (2014). Zaprogramował i prowadził projekty „Media obywatelskie w Poznaniu” oraz Anty-Bezradnik miejski.
– Beata Klimek – prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego (od 2014). Działalność zawodową rozpoczęła w latach 80-tych jako pracowniczka Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Następnie przez około 10 lat pracowała w mediach lokalnych. W latach 2000-2010 pracowniczka samorządowa Starostwa Powiatowego, a następnie Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego VI kadencji. Członkini Zespołu ds. Funkcjonalnych Obszarów Metropolitarnych i Miejskich w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Rady Programowej Smart City Forum.-
– dr hab. Paweł Kubicki – socjolog i antropolog kultury, adiunkt w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w badaniu społeczno-kulturowych aspektów funkcjonowania i rozwoju miast. Pracował w międzynarodowych zespołach badawczych zajmujących się problematyką miejską. Autor książki „Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości” oraz raportu „Nowi mieszczanie w nowej Polsce”.

Spotkanie poprowadził Edwin Bendyk, dziennikarz, publicysta, kierownik Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas, członek Zarządu Fundacji Batorego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *