Dworczyk: spotkanie premiera z opozycją było konstruktywne, choć nie zabrakło różnicy zdań

Dworczyk: spotkanie premiera z opozycją było konstruktywne, choć nie zabrakło różnicy zdań

Dworczyk: spotkanie premiera z opozycją było konstruktywne, choć nie zabrakło różnicy zdań
fot.ŚWIECZAK

Konferencja prasowa ministra Michał Dworczyk i ministra Piotr Müller.

We wtorek po południu odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji poświęcona sytuacji związanej z rozwojem epidemii koronawirusa.

„Chcemy podkreślić, że dla nas w sytuacji pandemii bardzo istotny jest dialog. Chcemy wyjaśniać naszym partnerom rzeczywistą sytuację, jaka jest związana z pandemią. Uważamy, że w tego rodzaju wypadkach trzeba przynajmniej starać się wznieść ponad podziały polityczne i wspólnie pracować po to, żeby móc znaleźć najlepsze rozwiązania, które musimy w tej trudnej sytuacji wypracowywać” – mówił szef kancelarii premiera na konferencji prasowej.

Dworczyk wyraził też nadzieję, że partnerzy z opozycji nie będą ulegać pokusie instrumentalnego wykorzystywania sytuacji pandemii, w której znalazła się Polska. „Zależy nam bardzo, żeby wyjaśniać wszystkie wątpliwości, które ewentualnie się pojawiają i są w przestrzeni publicznej artykułowane” – zapewnił minister.

Jak ocenił, spotkanie było konstruktywne, choć nie zabrakło też różnicy zdań, „wielokrotnie podkreślanej przez uczestników spotkania”. „Niemniej zakładam, że jeśli nie wszyscy, to niemal wszyscy uczestnicy tego spotkania reprezentujący opozycję mieli dobrą wolę” – dodał.

„Wierzę, że wspólnie kontynuując te spotkania – bo takie spotkania będą odbywały się cyklicznie – będziemy potrafili lepiej współpracować, spokojniej debatować w Sejmie, ponieważ będą potrzebne kolejne nowelizacje i kolejne propozycje ustawowe, które w związku z Covid-19 trzeba będzie przyjmować” – oświadczył Dworczyk.

One reply on “Dworczyk: spotkanie premiera z opozycją było konstruktywne, choć nie zabrakło różnicy zdań”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *