Dwulecie prezesury Janusza Piechocińskiego

„Mówiłem, że w roku 2014 oddam PSL w ręce młodych, jak się już ukażą ostateczne wyniki z tych wyborów, w gminach, powiatach, województwach, to zobaczycie państwo właśnie tych młodych” powiedział Janusz Piechociński w dniu 17 listopada na konferencji podsumowującej dwa lata Jego prezesury w Polskim Stronnictwie Ludowym. Zaznaczył iż  w ciągu ostatnich dwóch lat do PSL zapisało się blisko 6 tys. ludzi i są to w większości ludzie młodzi.

Dwulecie prezesury Janusza Piechocińskiego  fot. ŚWIECZAK

Dwulecie prezesury Janusza Piechocińskiego
fot. ŚWIECZAK

„Jak państwo pamiętacie, na kongresie z mojej inicjatywy zapowiedzieliśmy, że – co prawda mamy kadencję 4-letnią władz PSL- ale wychodzę naprzeciw temu, że partia musi być wewnętrznie żywa, demokratyczna, dlatego w pierwszym półroczu nadchodzącego roku będzie kongres programowy. Spotkamy się po to, by zmierzyć się w tymi wyzwaniami, przed którymi stoją, Polska, Polacy, nie tylko polski samorząd, ale także i Europa” – powiedział Piechociński na konferencji prasowej w Sejmie, na której podsumował dwulecie swojej prezesury w PSL.

Szef PSL odniósł się również do kłopotów PKW z funkcjonowaniem systemu informatycznego. – To, co się wydarzyło kolejny raz z serwerami PKW, pokazuje bardzo wyraźnie, że coś niedobrego się dzieje z PKW i w PKW. (…) To jest kolejny raz kompromitacja, tak to nazwijmy – ocenił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *