Ewa Kopacz: Polska postawiła twarde warunki ws. kryzysu imigracyjnego

14 września br. w Kancelarii Prezes Rady Ministrów odbyło się spotkanie z przedstawicielami MSZ, MSW, MAiC i Straży Granicznej w sprawie przywrócenia przez Niemcy kontroli na granicach.

– Postawiliśmy twarde warunki. Polska nie zgodzi się na automatyzm ws. kryzysu imigracyjnego. Żądamy kontroli granic UE. Trzeba odróżnić uchodźców od emigrantów ekonomicznych – powiedziała premier Ewa Kopacz.

Premier Ewa Kopacz powiedziała podczas krótkiej konferencji prasowej, że przekazała Junckerowi wyraźnie, że Polska będzie uczestniczyć w procesie przyjmowania uchodźców, ale „postawiliśmy twarde warunki”. – Polska nie zgodzi się na automatyzm ws. kryzysu imigracyjnego. Żądamy bardzo mocnej silnej kontroli zewnętrznych granic UE. Trzeba odróżnić uchodźców od migrantów ekonomicznych – podkreśliła premier. Jak podkreśliła, Polska stoi też na stanowisku, że trzeba wyraźnie rozdzielić uchodźców od imigrantów ekonomicznych.

Szefowa Rady Ministrów powiedziała również, że wydała polecenie minister spraw wewnętrznych Teresie Piotrowskiej, aby dokonała natychmiastowej inspekcji granic kraju. – Jutro ma zdać szczegółowy raport podczas posiedzenia rządu – dodała.

– Jeśli otrzymam informacje o jakiejkolwiek groźbie dla Polski, polskie granice zostaną objęte kontrolą. Przyjmiemy tyle uchodźców, na ile nas stać. Nie pozwolimy na to, żeby nasze interesy w jakikolwiek sposób były lekceważone – zakończyła.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *