Jaki: Pojawiła się notatka, instrukcja dla urzędników HGW, co robić z decyzjami Komisji Weryfikacyjnej

10 lipca w Ministerstwie Sprawiedliwości odbył się briefing przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej Patryka Jakiego i jego zastępcy Sebastiana Kalety.
– Kiedy wydaje się, że w sprawie reprywatyzacji już wszystko widzieliśmy, nie ma takiego dnia, żeby urzędnicy i ratusz zarządzany przez Platformę nas nie zaskoczył. Oto dzisiaj na jednym z portali pojawiła się notatka, instrukcja dla urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz, co robić z decyzjami komisji weryfikacyjnej. Co z tego wynika? Na czerwono macie państwo zaznaczony fragment, z którego wynika, notatka podpisana przez kierowników kluczowych departamentów, biur i macie państwo fragment opisany na tej notatce, zaznaczony czerwonym kolorem, z którego wynika, że bez względu na to, jaką podejmie decyzję komisja, od wszystkich należy składać sprzeciw. Czyli treść nie jest ważna, co jest tam napisane, jak jest wyargumentowane, po prostu składa się sprzeciw – mówił Patryk Jaki

Jaki: Pojawiła się notatka, instrukcja dla urzędników HGW, co robić z decyzjami Komisji Weryfikacyjnej
Fot. ŚWIECZAK

– To, co w tej chwili robi ratusz Platformy Obywatelskiej, Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego, to się nie mieści w głowie. Z tej notatki wynika, że nie ma znaczenia, czy w sprawę była zamieszana mafia, ludzie, którzy dzisiaj siedzą w aresztach, czy sprawa jest korzystna dla miasta czy nie, po prostu od wszystkiego składać sprzeciw. Wiecie państwo dlaczego? Dlatego, że w środku, w worku pieniędzy, który jest przeznaczony na wypłatę odszkodowań mieszkańców, są również pieniądze od rodziny Hanny Gronkiewicz-Waltz. Z tej notatki, ale nie tylko, również z działań ratusza, wynika, że pani prezydent dba tylko i wyłącznie o własny budżet, własnego męża, rodziny, a nie interesuje ją budżet Warszawy, mieszkańcy Warszawy. Nie miejmy dzisiaj żadnych złudzeń. Tak, jak Platforma w tej chwili Warszawą, dokładnie tak samo będzie rządził Rafał Trzaskowskiego. To jest dokładnie to samo zaplecze. Zmieni się tylko twarz, wszystko będzie dokładnie tak samo. Tzn. ludzie nie będą mieli żadnego znaczenia, znaczenie będą miały tylko prywatne kieszenie. To instrukcja, która pokazuje prywatne kieszenie polityków Platformy, a nie interes miasta i mieszkańców. Coś niebywałego, skandalicznego” – mówił przewodniczący.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *