Jan Krzysztof Ardanowski nowym Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniami z dnia 19 czerwca 2018 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów odwołał Krzysztofa Jurgiela ze składu Rady Ministrów, z urzędu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz powołał na to stanowisko Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

– Bardzo serdecznie gratuluję, a jednocześnie patrzę na Pana jako na człowieka, który bierze na siebie wielką odpowiedzialność. Sprawy rolnictwa są niezwykle ważne, to ogromny obszar w gospodarce naszego kraju – niezwykle ważny – podkreślił Prezydent RP podczas uroczystości w środę w Pałacu Prezydenckim, w trakcie której nowy minister złożył ślubowanie.

– Panie Ministrze, sprawami rolnictwa zajmuje się Pan od samego początku swojego życia zawodowego. Bo rozpoczął je Pan właśnie od prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego – przypomniał Andrzej Duda. Dodał, że zna Jana Krzysztofa Ardanowskiego od 12 lat ‒ od 2006 roku, gdy razem pracowali w rządzie premiera Jarosława Kaczyńskiego. – Potem właściwie w tym samym czasie przyszliśmy do Kancelarii Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jest to zatem znajomość długa i dobra, bo połączona wspólną pracą – mówił Prezydent.

– Chcę powiedzieć jedno: jestem przekonany, że Pan Minister sobie poradzi – zaznaczył.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *