KO: Żądamy ujawnienia raportu Jacka Sasina o spółkach Skarbu Państwa.

Żądamy ujawnienia raportu Jacka Sasina o spółkach Skarbu Państwa.
W konferencji prasowej udział biorą: Barbara Nowacka i Kamila Gasiuk-Pihowicz.

KO: Żądamy ujawnienia raportu Jacka Sasina o spółkach Skarbu Państwa.
fot.ŚWIECZAK

Domagamy się ujawnienia tzw. raportu Sasina, czyli zestawienia podziału spółek Skarbu Państwa między partie koalicyjne Zjednoczonej Prawicy – mówiły na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie posłanki KO Kamila Gasiuk-Pihowicz i Barbara Nowacka.
Jak powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie Kamila Gasiuk-Pihowicz, niedawno ujawniono, że istnieje coś takiego jak raport Sasina, czyli „zestawienie podziału łupów, jakiego dokonały partie Zjednoczonej Prawicy w spółkach Skarbu Państwa”.

„My dzisiaj żądamy upublicznienia tego raportu, opinia publiczna ma prawo poznać wszystkie szczegóły tego politycznego handlu posadami w spółkach Skarbu Państwa, opinia publiczna ma prawo poznać tę +listę Misiewiczów+” – powiedziała Gasiuk-Pihowicz.

Jej zdaniem sam fakt, że powstał taki raport, pokazuje, „jak wielka musi być skala patologii i obsadzania państwowych przedsiębiorstw ludźmi z politycznego rozdania”.

Posłanka KO przekonywała, że „lista Misiewiczów w spółkach Skarbu Państwa” jest informacją publiczną i dostęp do niej jest niezbędny. „Takie zestawienia pokazują, że w spółkach Skarbu Państwa rządzi polityka, a nie kompetencje, a to się przekłada na wycenę tych spółek na warszawskiej giełdzie” – przekonywała.

„Ten polityczny handel stołkami” pomiędzy partiami Zjednoczonej Prawicy to są bardzo konkretne informacje dla wszystkich obywateli – dodała Gasiuk-Pihowicz.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *