Kondolencje po katastrofie samolotu Germanwings

W związku z katastrofą samolotu Germanwings 4U9525, który we wtorek rozbił się we francuskich Alpach Prezydent RP Bronisław Komorowski wystosował depesze kondolencyjne do Prezydenta RFN Joachima Gaucka i do Króla Hiszpanii Filipa VI. Składając wyrazy najgłębszego współczucia, Prezydent RP zapewnił, że w tych bolesnych chwilach Polacy solidarnie łączą się w żałobie z rodzinami oraz bliskimi ofiar tej tragedii.

– Chciałbym podzielić się głębokim żalem i bólem ze względu na skalę dramatu, jakim jest katastrofa samolotu niemieckich linii lotniczych we francuskich Alpach – powiedział Prezydent RP we wtorek dziennikarzom.
Poinformował, że przekazał kondolencje prezydentowi Niemiec i królowi Hiszpanii. – Takie są informacje, jeśli chodzi o ofiary – obywateli tych krajów – dodał. – Trzeba liczyć się z tym, że będą także wśród ofiar obywatele innych krajów. Będziemy odpowiednio na to reagowali, przekazując polskie wyrazy współczucia i solidarności rodzinom osób, które zginęły, a także na ręce władz państwowych, dla całych społeczeństw – powiedział Bronisław Komorowski.
– Wszyscy będziemy przeżywali przez najbliższe dni skalę tego dramatu i wszystkie związane z nim okoliczności – dodał.
Prezydent powiedział również, że planowane na wtorkowe popołudnie podpisanie projektu ustawy prorodzinnej odbędzie się w innym terminie. Wskazywał, że ze względu na dramat, który się rozegrał w Alpach organizacja takiej radosnej uroczystości byłaby dysonansem.(prezydent.pl)

Kondolencje po katastrofie samolotu Germanwings fot. ŚWIECZAK

Kondolencje po katastrofie samolotu Germanwings
fot. ŚWIECZAK

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *