Konferencja prasowa PO – 500 złotych na KAŻDE dziecko – prezentacja spotu

Konferencja prasowa klubu Platformy Obywatelkiej pt „500 złotych na KAŻDE dziecko – prezentacja spotu”.
W konferencji udział wzięli:
Jan Grabiec, Michał Szczerba

Posłowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję na temat wsparcia dla rodzin. „PiS, pani premier Beata Szydło osobiście wielokrotnie podczas kampanii wyborczej prezentowała program dotyczący pomocy rodzinom 500 złotych na każde dziecko. Podkreślała to sformułowanie 500 złotych na każde dziecko kilkadziesiąt razy, m.in. w debatach telewizyjnych, spotach wyborczych, podczas spotkań z wyborcami. W tych dniach PiS przedstawił projekt ustawy, który dotyczy tej samej kwestii, ale przyznaje tak naprawdę pomoc finansową co drugiemu dziecku” – mówił Jan Grabiec.

Jan Grabiec Konferencja prasowa PO - 500 złotych na KAŻDE dziecko - prezentacja spotu fot. ŚWIECZAK

Jan Grabiec
Konferencja prasowa PO – 500 złotych na KAŻDE dziecko – prezentacja spotu
fot. ŚWIECZAK

Michał Szczerba zapowiedź przyznania „500 złotych na każde dziecko” nazwał „największym kłamstwem” parlamentarnej kampanii wyborczej. Jak dodał, odpowiedzią na nie jest postulat PO objęcia wszystkich dzieci 500-złotowym dodatkiem.

Grabiec i Szczerba zaprezentowali też spot poświęcony Prawu i Sprawiedliwości oraz obietnicom, jakie ugrupowanie to składało w kampanii wyborczej. Znajduje się w nim m.in. wypowiedź Beaty Szydło z debaty telewizyjnej z ówczesną premier Ewą Kopacz, gdzie obecna szefowa rządu mówiła o 500 złotych „na każde dziecko”.

Michał Szczerba Konferencja prasowa PO - 500 złotych na KAŻDE dziecko - prezentacja spotu fot. ŚWIECZAK

Michał Szczerba
Konferencja prasowa PO – 500 złotych na KAŻDE dziecko – prezentacja spotu
fot. ŚWIECZAK

W materiale znalazły się też niedawne słowa rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, która samotnym matkom z jednym dzieckiem, które z racji dochodów nie kwalifikują się do programu „500 plus” radziła, by ustabilizowały swą sytuację rodzinną i miały więcej dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *