Konferencja po spotkaniu z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości

– Nie cofniemy się przed wprowadzeniem zmian dotyczących wymiaru sprawiedliwości. To jest potrzebne polskiemu państwu i polskim obywatelom – zapewniła premier Beata Szydło.
– Chcemy wprowadzić w Polsce system, który będzie skierowany przede wszystkim do obywateli – niezawisłe, sprawiedliwe sądy, które dają gwarancje poczucia bezpieczeństwa i sprawiedliwości dla każdego Polaka, bez względu na to, kim jest, jakie ma wykształcenie, czym się zajmuje i gdzie mieszka – oświadczyła premier.
Jak podkreśliła, chciałaby aby wszyscy mieli przekonanie, że wymiar sprawiedliwości stanie po ich stronie. Aby widzieli, że jeżeli przeżywają dramaty – trudne sytuacje, to będą mogli ze spokojem czekać na sprawiedliwy wyrok w swojej sprawie. By uczciwi przedsiębiorcy nie musieli martwić się o to, że przez uknutą intrygę stracą dorobek swojego życia i nikt ich nie obroni – dodała.

Konferencja po spotkaniu z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości
Fot. ŚWIECZAK

Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry system sądownictwa wymaga wielkich zmian i odwagi w ich wprowadzaniu. Według niego słowa, które padały podczas spotkania często pełne emocji i żalów, są jednym wołaniem o wielką zmianę w polskim sądownictwem. Jak zaznaczył minister Ziobro, raz rozpoczęty proces reformy polskiego sądownictwa na pewno nie zostanie zamknięty.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *