Kukiz’15 chce likwidacji podatku PIT

Kukiz’15 chce likwidacji podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). To podatek niesprawiedliwy, skomplikowany i generujący nieprawdopodobną biurokrację – powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15).

Tyszka w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie podkreślił, że jego ugrupowanie chce, aby polskie państwo „przestało męczyć” obywateli obowiązkiem rozliczania podatku PIT. Dlatego – jak poinformował – Kukiz’15 chce likwidacji tego podatku.

Kukiz’15 chce – w zamian za likwidację PIT – wprowadzenia na wzór brytyjski i irlandzki, tzw. podatku od funduszu płac. „Bardzo prostego podatku, polegającego na ujednoliceniu wszystkich danin i podatków, czyli PIT-u, składki na NFZ i składki na ZUS” – zaznaczył wicemarszałek Sejmu.

Według niego, takie rozwiązanie będzie miało „daleko idącej konsekwencje dla funkcjonowania aparatu skarbowego”, m.in. na zmniejszenie etatów urzędniczych. Poseł Kukiz’15 stwierdził również, że wdrożenie propozycji Kukiz’15, byłoby „skokiem cywilizacyjnym w filozofii podatkowej”.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *