Leszek Miller – dziś to SLD przestając istnieć opuszcza mnie. Zresztą, nie tylko mnie, ale tysiące członków, którzy tracą swoją partię

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
żegnam się z nimi, ale nie z Wami❗
Tych słów użyłem 14 lat temu, kiedy opuszczałem SLD nie zgadzając się z polityką władz partii, dziś to SLD przestając istnieć opuszcza mnie.
Zresztą, nie tylko mnie, ale tysiące członków, którzy tracą swoją partię, gdzie byli na dobre i na złe, gdzie zawiązywali przyjaźnie i osiągali sukcesy.
Mamy być przepisani do innej partii. Bez uchwały kongresu, konsultacji, referendum i potraktowani jak masa spadkowa, którą można swobodnie zarządzać.
Każdy z nas musi zdecydować czy przyjmuje takie warunki. Ja ich nie akceptuję. Nie jestem meblem, który można swobodnie przesuwać z pokoju do pokoju.
Dziś dziękuję Wam za ogrom pracy włożonej na rzecz Polski i SLD. Wiem jednak, że na drodze budowania dobrej przyszłości zintegrowanej Europy oraz twórczej roli w tym dziele demokratycznej, zasobnej i sprawiedliwej Polski spotkamy się jeszcze nieraz.
#Miller

Leszek Miller – dziś to SLD przestając istnieć opuszcza mnie. Zresztą, nie tylko mnie, ale tysiące członków, którzy tracą swoją partię
fot.ŚWIECZAK

13 grudnia 2002 na szczycie w Kopenhadze Leszek Miller zakończył negocjacje z Unią Europejską. 16 kwietnia 2003 w Atenach wraz z Włodzimierzem Cimoszewiczem i Danutą Hübner podpisał traktat o przystąpieniu Polski do UE.

szef SLD Leszek Miller
Premier Leszek Miller
Przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *