Marcin D. zatrzymany przez CBA w Trójmieście

Wiadomość z 23 sierpnia 2015r: Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza, że na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie zatrzymano trzech mężczyzn i dwie kobiety.

Piotr Kosmaty rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Marcin D. zatrzymany przez CBA w Trójmieście fot. ŚWIECZAK

Piotr Kosmaty
rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie
Marcin D. zatrzymany przez CBA w Trójmieście
fot. ŚWIECZAK

– Potwierdzam fakt zatrzymania Marcina D., Wiktora D., Katarzyny M. i Beaty W..Podczas briefingu dodał, że wśród ujętych jest m.in. adwokat i osoba niepełnosprawna.Zatrzymania mają związek z toczonym od kwietnia 2013 r., a w listopadzie 2014 r. przekazanym do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, śledztwem. Wyłudzenia miały dotyczyć bowiem pieniędzy przeznaczanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na osoby niewidome i niedowidzące na kwotę ponad 13 mln zł – powiedział Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

– Mogę potwierdzić, że będą stawiane tym osobom zarzuty popełnienia przestępstwa (…) mogę potwierdzić, że wśród zatrzymanych są osoby, które kierowały zorganizowaną grupą przestępczą – dodał prok. Kosmaty.

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie poinformował też, że od momentu zatrzymania – zgodnie z obowiązującą procedurą – prokurator prowadzący sprawę ma 48 godzin na wykonanie czynności. – Mogę potwierdzić, że będą stawiane tym osobom zarzuty popełnienia przestępstwa (…) mogę potwierdzić, że wśród zatrzymanych są osoby, które kierowały zorganizowaną grupą przestępczą – podkreślił.

Jak mówił rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, obecnie trwają czynności z zatrzymanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *