Mariusz Błaszczak na temat debaty Ewa Kopacz – Beata Szydło

W poniedziałek 22 czerwca 2015 r. Mariusz Błaszczak odniósł się do Konwencji Platformy Obywatelskiej i zaproszenia przez premier Ewę Kopacz na debatę kandydatkę na premiera Beatę Szydło.

– Odbieramy to jako kolejną zaczepkę ze strony premier Ewy Kopacz, w myśl tego starego przysłowia, że najlepszą obroną jest atak – to odpowiedź Mariusza Błaszczaka przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość  na  zaproszenie do debaty.

Mariusz Błaszczak przyznał, że w ramach kampanii wyborczych przyjęte jest, że przedstawiciele partii politycznych debatują i że „debaty powinny się toczyć”. Stwierdził jednak, że nie wie, o czym Ewa Kopacz miałaby debatować. – O czym ta rozmowa by była, skoro Platforma nie ma programu? – pytał szef klubu PiS.

Mariusz Błaszczak na temat debaty Ewa Kopacz - Beata Szydło fot. ŚWIECZAK

Mariusz Błaszczak na temat debaty Ewa Kopacz – Beata Szydło
fot. ŚWIECZAK

Zdaniem szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka premier wcale nie chodziło o rozmowę, a propozycja debaty miała odwrócić uwagę od porażki „kongresu programowego” PO. Jak mówił, w sobotę Platforma miała zaprezentować swój pogram wyborczy, a tymczasem były tylko „zaczepki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *