Mateusz Morawiecki: Od poniedziałku zamknięte wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie

Konferencja prasowa
premiera Mateusza Morawieckiego,
wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina,
wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotra Glińskiego,
Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego,
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg
Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Mateusz Morawiecki: Od poniedziałku zamknięte wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie
fot. ŚWIECZAK

– Podjęliśmy decyzję o wszystkich zamknięciu placówek oświatowych oraz uczelni na dwa tygodnie – powiedział Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że instytucje te będą otwarte przez następne dni, by w tym czasie rodzice mogli zapewnić opiekę dla swoich dzieci. Rodzice, którzy mają takie warunki, proszone są o to, by zatrzymać dzieci w domu już wcześniej.

– Decyzja o zamknięciu szkół obowiązuje od poniedziałku, ale już od jutra prosimy, żeby wszyscy ci, którzy mogą się powstrzymać od posyłania dzieci do szkoły, zrobili to. Dotyczy to też uczniów szkół średnich – powiedział. Rząd poinformował także, że kina, teatry, i muzea oraz inne instytucje kulturalne również zostają zamknięte od jutra.

– Żadne działania administracyjne nie są w stanie powstrzymać rozpowszechniania się wirusa. Bez odpowiedzialnego społeczeństwa, administracyjne nakazy nie powstrzymają epidemii. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny, ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież wychodziła do klubów, na spotkania towarzyska. Szanowni państwo, to jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa, który powinniśmy spędzić w domu, w izolacji – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *