Memorandum ws. baterii rakiet Patriot

– Podpisano memorandum informujące, że rząd Stanów Zjednoczonych wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji, takiej jakiej używają wojska USA – poinformował szef MON Antoni Macierewicz.

Memorandum ws. baterii rakiet Patriot
fot. ŚWIECZAK

– Konfiguracja, w której nabywamy rakiety Patriot jest specjalnie dostosowana do polskich wymogów. Żadna inna armia świata dotychczas nie miała możliwości uzyskania rakiet Patriot w konfiguracji szczególnie dobranej i dostosowanej do wymogów – zaznaczył minister.

– Rokowania ws. systemu Patriot nie przyspieszyłyby, gdyby nie była to administracja prezydenta Donalda Trumpa – podkreślił szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że jest to ważne ze względu na przeciwnika, który stoi naprzeciwko nas; ze względu na rakiety Iskander, które zagrażają Polsce i które muszą być skutecznie zwalczane przez rakiety Patriot.

Memorandum ws. baterii rakiet Patriot
fot. ŚWIECZAK

– Te rokowania dotyczące rakiet Patriot nie przyspieszyłyby i nie napotkałyby na tak przyjazną i otwartą postawę rządu Stanów Zjednoczonych, jak to w memorandum jest sformułowane, gdyby nie była to administracja pana prezydenta Donalda Trumpa – oświadczył A. Macierewicz w dniu wizyty amerykańskiego prezydenta w Warszawie. Dokument jest jeszcze jednym dowodem na to, jak naprawdę wygląda wspaniała współpraca między USA i Polską.

Memorandum ws. baterii rakiet Patriot
fot. ŚWIECZAK

Pierwsze baterie rakiet Patriot mają trafić do Polski do 2022 r. – dodał szef MON. Zaznaczył, że wraz z nabyciem wyrzutni rakiet Homar uzupełnia to całościową strukturę polskiego systemu obronnego – czyli tarczy antyrakietowej dającej nam pełne bezpieczeństwo przed jakimkolwiek przeciwnikiem dysponującym jakąkolwiek bronią mogącą Polsce zagrażać.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *