Min. Szczerski: Prezydent w Australii i Nowej Zelandii poruszy m.in. kwestie gospodarcze i obronne

Jak zaznaczył prezydencki minister, 6-dniowa wizyta Andrzeja Dudy w tych krajach to wydarzenie, któremu przez strony przyjmujące została nadana najwyższa dyplomatyczna ranga, czemu towarzyszy pełne zaangażowanie Australii i Nowej Zelandii w organizację oraz ponoszenie istotnej części kosztów wizyty Prezydenta w tych krajach.

– Ta wizyta będzie miała cztery wymiary: polityczny, gospodarczy, obronny i polonijny – zapowiedział Krzysztof Szczerski. Jak dodał, program przewiduje rozmowy polityczne ze wszystkimi najważniejszymi politykami w obu krajach. – W Australii z premierem tego państwa, któremu (…) towarzyszyć będzie grono najważniejszych konstytucyjnych ministrów Australii: minister spraw zagranicznych, obrony narodowej, gospodarki, przemysłu zbrojeniowego – zaznaczył.
Poinformował również, że Prezydent spotka się także z gubernatorem generalnym Australii Peterem Cosgrovem, z liderem opozycji oraz z gubernatorami dwóch stanów, które będzie odwiedzał w Australii, czyli stanu Wiktoria i stanu Południowa Walia.

Z kolei w Nowej Zelandii – jak mówił minister – planowane są spotkania Andrzeja Dudy z gubernator generalną tego państwa Patricią Lee Reddy, z szefową rządu Jacindą Ardern oraz z liderem opozycji.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *