Morawiecki nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Sejmu Premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację na temat sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Prezesa Rady Ministrów nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce
fot. ŚWIECZAK

Wystąpienie Mateusza Morawieckiego

– Wiem dobrze, że dla wielu rodaków napływające wieści są powodem ogromnej troski – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie. – Sytuacja w Europie Zachodniej powoduje, że mamy w sobie dużo niepokoju. Widzimy, że te przyrosty (liczby zakażeń i zgonów – przyp.red.) są bardzo duże – wskazał szef rządu. – Dzisiaj, na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być poddani ogromnej dyscyplinie – powiedział Mateusz Morawiecki. Premier podkreślał również, jak ważne w zahamowaniu transmisji wirusa jest przestrzeganie zasad kwarantanny.
– Wiele dyskusji publicznych dotyczy modeli zachorowań. My również słuchamy ekspertów i analizujemy wiele modeli, które mogą się zdarzyć. One są naznaczone jedną charakterystyczną cechą – modelowanie jest obarczone ogromnym marginesem błędu – zaznaczył premier. Szef rządu dodał, że służby czerpią informacje z wielu różnych źródeł. Zaznaczył, że szczyt zachorowań może nastąpić w maju lub w czerwcu.
Podczas wystąpienia w Sejmie premier wyjaśnił, że aktualnym celem walki z pandemią koronawirusa jest wypłaszczenie krzywej zachorowań. Mateusz Morawiecki mówił także o problemach, z którymi mierzy się Polska np. dotyczącym kwestii sprzętu. – Dzisiaj mamy tego sprzętu cały czas za mało, ale staramy się pozyskać go ze wszystkich kierunków świata oraz odtworzyć produkcję krajową. Jesteśmy przekonani, że odtworzenie produkcji maseczek, fartuchów ochronnych pomoże w przyszłości w walce z koronawirusem – stwierdził. Mateusz Morawiecki zapewnił jednocześnie, że „pozyskujemy nowe ilości maseczek, fartuchów ochronnych, kombinezonów, gogli i respiratorów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *