Nagrody Prezydenta Warszawy dla najlepszych nauczycieli

W poniedziałek, 15 października, władze Warszawy wręczyły nagrody 92 najlepszym nauczycielkom i nauczycielom. Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

– Dziękuję Państwu za dwanaście lat wspólnej pracy, w tym ostatnie dwa bardzo trudne, za pracę i trud włożony nie tylko w sferę organizacyjną, ale również programową. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, warszawscy uczniowie osiągają najlepsze noty w rankingach, z czego jesteśmy bardzo dumni – mówił Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy podczas spotkania z nauczycielkami i nauczycielami – Życzę Państwu, byście budowali mądre i przyjazne szkoły, z uporem i niezależnie od okoliczności. Pamiętając o tym, że wizytówką dobrej edukacji są wolność, demokracja oraz elementarna przyzwoitość.

Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy są podziękowaniem za efektywne nauczanie i wychowywanie młodych ludzi, za opracowanie i wdrażanie autorskich programów, inspirowanie i przygotowanie uczniów do udziału w olimpiadach i konkursach, rozbudzanie i rozwijanie talentów artystycznych i sportowych uczniów. Nagradzani są także ci, którzy swój czas poświęcają uczniom z trudnościami w nauce, potrzebującym pomocy i wsparcia.

Nagrody są przyznawane od 12 lat, do tej pory władze Warszawy uhonorowały 1200 nauczycieli. Środki przeznaczone na ten cel w latach 2006-2018 to ponad 6 mln zł.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *