Nowe obostrzenia w Polsce. Cała Polska czerwoną strefą.

Nowe obostrzenia w Polsce. Cała Polska czerwoną strefą.
Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego na temat nowych obostrzeń

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego na temat nowych obostrzeń
fot.ŚWIECZAK


Szef rządu poinformował na konferencji prasowej, że cała Polska od soboty staje się strefą czerwoną. – Wszystkie te zasady, do których przyzwyczaili się ci mieszkańcy, którzy w strefie czerwonej żyją, mieszkają, pracują, uczą się, obowiązują na terytorium całej Rzeczpospolitej – podkreślił Morawiecki.

Nauka zdalna w klasach 4-8

Zajęcia w szkołach podstawowych w klasach od 4 do 8 będą odbywały się w trybie zdalnym po to, żeby zmniejszyć kontakty społeczne i natężenie ruchu w środkach komunikacji publicznej.

– Ale poza tym – dodał – te małe dzieci, które rozpoczynają dopiero szkołę, lub te w przedszkolach dla nich bardzo ważna jest edukacja w trybie stacjonarnym. – Jeszcze ważniejsza niż dla młodzieży i dzieci starszych ze względów psychicznych, psychologicznych i efektywności edukacyjnej – podkreślił premier.
Premier poinformował również, że w godzinach od 8 do 16 młodzież będzie mogła wychodzić tylko pod opieką osoby dorosłej.

Ochrona seniorów

Szef rządu poinformował również o programie „Ochrona seniorów”. – Prosimy seniorów powyżej 70. roku życia, którzy nie świadczą pracy, o nieprzemieszczanie się , w miarę możliwości o niewychodzenie z domu – dodał. Ujawnił, że rząd uruchamia program o nazwie „Korpus Wsparcia Seniorów”.

Rząd podjął decyzję o zamknięciu sanatoriów. – Zamykamy również sanatoria, oprócz sanatoriów, które teraz jeszcze kończą turnusy. To jest niezbędne, bo 70 procent osób przebywających w sanatoriach, to seniorzy powyżej 60. roku życia – powiedział premier.

One reply on “Nowe obostrzenia w Polsce. Cała Polska czerwoną strefą.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *