Nowi ministrowie w rządzie Ewy Kopacz

– Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz w poniedziałek przedstawiła nowych ministrów:

– Prof. Marian Zembala – Minister Zdrowia.
Lekarz, kardiochirurg, transplantolog, a także Kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Zabrzu oraz Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wspólnie z profesorem Religą stworzył, a potem rozwinął w Zabrzu nowoczesną polską kardiochirurgię i transplantację serca dorosłych i dzieci, jest także pionierem transplantacji płuc w Polsce.

Andrzej Czerwiński – Minister Skarbu Państwa.
Samorządowiec, były prezydent Nowego Sącza, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji. Specjalista w dziedzinie energetyki oraz gospodarki. Szefem Komisji Nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych.

Adam Korol – Minister Sportu i Turystyki
Czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Związany ze sportem od 13 roku życia. Od początku z jedną, ukochaną dyscypliną sportu – z wioślarstwem. Wykładowca akademicki, zapalony maratończyk.

Anna Nemś – Sekretarz stanu (wiceminister) w ministerstwie gospodarki.
Działaczka samorządowa, przedsiębiorca i polityk, była wiceprezydent Zawiercia.  Posłanka na Sejm VII kadencji. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Dorota Niedziela – Sekretarz stanu (wiceminister) w ministerstwie środowiska.
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Lekarka weterynarii wrażliwa na sprawy ochrony środowiska, posłanka na Sejm VII kadencji. Od początku kadencji aktywny członek Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska. Członek zarządu Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej oraz sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii. Członek Komisji Ochrony Środowiska w Sejmie. Uczestnik ONZ – towskich konferencji dotyczących polityki klimatycznej tzw. COP.

Marek Biernacki -Koordynator ds. służb specjalnych.
Przewodniczący Komisji ds. Służb Specjalnych, były minister spraw wewnętrznych i administracji, były minister sprawiedliwości.

Politycy trafią do rządu na zaledwie cztery miesiące, ponieważ tyle zostało do wyborów parlamentarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *