Oświadczenie Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry i Gowina

Oświadczenie Prezesa #PiS Jarosława Kaczyńskiego, Premiera Mateusz Morawiecki, Prezesa Porozumienia Jarosław Gowin oraz Prezesa Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Oświadczenie Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry i Gowina
fot.ŚWIECZAK

Podpisanie porozumienia przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i szefa Porozumienia Jarosława Gowina odbyło się w sobotę po południu w siedzibie PiS przy ul Nowogrodzkiej w Warszawie. Obecny był również premier Mateusz Morawiecki. Szczegółów porozumienia na razie nie podano.

– Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski – powiedział prezes PiS tuż przed podpisaniem porozumienia. Kaczyński zaznaczył, że „różne mogą być okoliczności, bo wiemy, jaki jest dzisiaj świat, jaka jest sytuacja, ale z całą pewnością wszystko, co będzie możliwe dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela będzie uczynione”. – Nasze porozumienie jest tego gwarancją – oświadczył szef PiS. Podziękował koalicjantom powtarzając, że bardzo cieszy się z porozumienia. – Wierzę w to, co przed chwilą powiedziałem – przed nami dobra przyszłość – powiedział Kaczyński.

Gowin stwierdził, że „siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm”. – A równocześnie siłą naszego obozu jest wewnętrzna jedność, którą dzisiaj potwierdzamy – dodał. Oświadczył, że koalicjanci poczynili ustalenia w kwestii nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata i co do nowej struktury rządu, która ma być „bardziej skondensowana”. – Będzie mniej resortów, dzięki temu rząd z całą pewnością będzie funkcjonował sprawniej – powiedział Gowin. Z kolei Ziobro powiedział, że czas pokazał iż minione pięć lat, były to „dobre lata dla Polski”. – Dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami – trzy, i ufam, następne – to też dobry czas, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli będziemy zgodnie współpracować szanując decyzje Polaków, którzy postawili na Zjednoczoną Prawicę, szanując wzajemnie swoją podmiotowość i szanując wspólne cele, jakie wyznaczyliśmy sobie – podkreślał szef Solidarnej Polski.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *