Para Prezydencka złoży wizytę na Litwie

We wtorek Para Prezydencka rozpoczyna wizytę na Litwie. O szczegółach mówi szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski.

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą we wtorek i środę złożą wizytę w Republice Litewskiej. Prezydent spotka się z Prezydentem Gitanasem Nausėdą i wystąpi w parlamencie litewskim. Andrzej Duda i Gitanas Nausėda powołają Radę Prezydencką Polski i Litwy.

Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski zaznaczył, że wizyta Pary Prezydenckiej w Wilnie odbędzie się świeżo po niedawnych wyborach parlamentarnych oraz utworzeniu nowej koalicji rządzącej na Litwie. Dlatego, zaznaczył, oprócz rozmów z Prezydentem Litwy, Andrzej Duda spotka się zarówno z kończącym kadencję premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem, jak i z mającą wkrótce objąć to stanowisko Ingridą Šimonytė.

Minister Szczerski przekazał, że podczas rozmów omawiane będą aktualne wyzwania związane z przezwyciężaniem społeczno-ekonomicznych skutków pandemii oraz kwestie dotyczące dwustronnej współpracy politycznej, ekonomicznej i bezpieczeństwa. Jak zaznaczył, szczególny nacisk położony będzie na tematy współpracy regionalnej, zwłaszcza w ramach Inicjatywy Trójmorza i Trójkąta Lubelskiego, a także aktualnej agendy transatlantyckiej i europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *