Piechociński udaje się z misją gospodarczą do Iranu

25 września na Lotnisku Wojskowym w Warszawie podczas briefingu prasowego przed wizytą w Iranie Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński zaznaczył: – Będę namawiał naszych irańskich partnerów do zacieśnienia współpracy, jeśli chodzi o wyposażenia portów i szkolenie marynarzy. Mamy dwie wiodące w Europie akademie morskie. Maja świetną ofertę – szkolenie marynarzy i mechaników okrętowych”.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński w dniach 25-27 września 2015 r. udaje się z misją gospodarczą do Iranu. W Teheranie weźmie udział m.in. w Polsko-Irańskim Forum Biznesu.

Wicepremierowi Piechocińskiemu w misji będzie towarzyszyć kilkudziesięciu przedstawicieli polskich firm, z sektorów m.in. stalowego, motoryzacyjnego, energetycznego, wydobywczego, spożywczego, chemicznego, budowlanego, farmaceutycznego i kosmetycznego. W Teheranie spotkają się oni z przedstawicielami irańskich przedsiębiorstw. Rozmowy będą dotyczyły stanu obecnych stosunków gospodarczych pomiędzy obydwoma państwami i możliwości poszerzenia wzajemnych kontaktów w przyszłości.

Janusz Piechociński  Wicepremier, minister gospodarki Piechociński udaje się z misją gospodarczą do Iranu fot. ŚWIECZAK

Janusz Piechociński
Wicepremier, minister gospodarki
Piechociński udaje się z misją gospodarczą do Iranu
fot. ŚWIECZAK

Najbardziej liczę na sektor żywności” – mówił Piechociński podczas piątkowego briefingu. „Dynamika polskiego eksportu w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie. Szacujemy, że mimo tych niedogodnych warunków klimatycznych polski eksport przekroczy wartość 25 mld euro” – powiedział. Jak podkreślił, ponad 80 proc. żywności w Iranie pochodzi z importu.
Polska misja jest elementem zapowiedzianego niedawno przez Piechocińskiego programu Go Iran, który ma wzmacniać naszą współpracę gospodarczą z Iranem.

Zobacz więcej:   Konferencja Go Iran. Polsko-Irańska współpraca gospodarcza.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *