Powołanie zespołu ds. wyjaśnienia nieprawidłowości przy wyborach prezydenckich 2020. W konferencji prasowej udział biorą Jan Grabiec i Robert Kropiwnicki – Poseł na Sejm RP

Powołanie zespołu ds. wyjaśnienia nieprawidłowości przy wyborach prezydenckich 2020 W konferencji prasowej udział biorą Jan Grabiec i Robert Kropiwnicki – Poseł na Sejm RP
Posłowie KO zapowiedzieli we wtorek powołanie zespołu parlamentarnego ds. nieprawidłowości w wyborach prezydenckich. Ich zdaniem wybory nie były równe i odbiegały od „standardów uczciwości”. Pierwsze posiedzenie zespołu odbędzie się w czwartek po południu.

Powołanie zespołu ds. wyjaśnienia nieprawidłowości przy wyborach prezydenckich 2020
W konferencji prasowej udział biorą Jan Grabiec i Robert Kropiwnicki – Poseł na Sejm RP
fot.ŚWIECZAK

W poniedziałek Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego w pełnym składzie orzekła o ważności wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta.

Zdaniem sądu żadne z zasygnalizowanych uchybień nie daje podstaw do kwestionowania wyniku wyborów. Wcześniej izba ta rozpatrzyła blisko 6 tys. protestów wyborczych. W 92 przypadkach zarzuty w nich zawarte uznała za zasadne w całości lub w części, jednak bez wpływu na wynik wyborów. Większość protestów, w tym protest komitetu Rafała Trzaskowskiego, została pozostawiona bez dalszego biegu.

Krytyka ze strony KO

Uchwałę SN od poniedziałku krytykują politycy Koalicji Obywatelskiej. Na Twitterze komentował lider PO Borys Budka.
We wtorek posłowie KO: Jan Grabiec i Robert Kropiwnicki poinformowali o zamiarze powołania zespołu parlamentarnego, który miałby się przyjrzeć nieprawidłowościom, do jakich – według nich – doszło podczas wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *