Premier Mateusz Morawiecki – Konferencja prasowa

– Dzisiaj, kiedy oczy Białorusinów zwracają się na Zachód, to w pierwszej kolejności ich wzrok pada na Polskę. Polska nie może być obojętna wobec tego, co dzieje się na Białorusi. Nie może być i nie jest. Polska jest i pozostanie ambasadorem wolnej i suwerennej Białorusi – poinformował po spotkaniu z szefami polskich partii politycznych premier Mateusz Morawiecki. Dziękuję przedstawicielom wszystkich klubów i kół, którzy wzięli aktywny udział w tym spotkaniu – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki – Konferencja prasowa
fot.ŚWIECZAK

Z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego w KPRM odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli zarówno członkowie rządu, jak i przedstawiciele różnych ugrupowań parlamentarnych. Premier przedstawił dotychczasowe działania podjęte przez nasz rząd. Wymieniliśmy się bardzo różnymi poglądami, które miały jeden mianownik. Białoruś powinna być suwerenna. Dziękowałem przedstawicielom opozycji, a oni dziękowali nam za aktywność w tym zakresie – powiedział premier.

Jak poinformował premier, uczestnicy dzisiejszych dyskusji ustalili także, że niedługo dojdzie do ponadpartyjnego spotkania w Parlamencie Europejskim wszystkich europarlamentarzystów z Polski.

Sprawa Białorusi przekracza prawdopodobnie jedną lub więcej kadencji parlamentu. Wiemy dokładnie, jak długo ciągną się niezałatwione sprawy na Ukrainie. W takich okolicznościach Polska, rząd polski wraz z opozycją ma obowiązek dbać o polskie interesy – dodał premier.

Szef rządu dodał, że to była naprawdę bardzo konstruktywna i dobra dyskusja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *