Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej śp. Kornela Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej śp. Kornela Morawieckiego – legendy walki z systemem komunistycznym. Uroczystości odbyły się w pierwszą rocznicę śmierci przywódcy „Solidarności Walczącej” w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na warszawskim Mokotowie. W czasach komunistycznych było to więzienie, w którym przebywało wielu bohaterów walk o niepodległą Polskę. Jednym z osadzonych był śp. Kornel Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej śp. Kornela Morawieckiego
fot.ŚWIECZAK

ak zaznaczył Prezes Rady Ministrów, nie tylko historia wpływa na los człowieka, ale to ludzki charakter, duch i wola walki potrafią wpłynąć na losy historii. Kiedy myślę o drodze mojego ojca, to widzę, że szukał tego, co elementarne i fundamentalne – dobra i prawdy. To tym wartościom podporządkowywał swoje działania publiczne – podkreślił szef rządu. Jak mawiał ojciec: wszyscy jesteśmy razem ważniejsi niż każdy z nas z osobna – dodał.
Legendarny przywódca „Solidarnosci Walczącej”
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej śp. Kornela Morawieckiego był uosobieniem walki z systemem komunistycznym w Polsce. Urodził się w 1941 r. w Warszawie, następnie związał się z Wrocławiem. W czasach PRL był fizykiem i nauczycielem akademickim.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *