Prezydent Andrzej Duda w Starogardzie Gdańskim

Proszę państwa o wsparcie, jest mi ono bardziej potrzebne niż do tej pory; wierze, że dzięki państwa wsparciu i determinacji wygram ten wyścig i będę prezydentem RP na drugą kadencję – mówił prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Starogardzie Gdańskim.

Prezydent Andrzej Duda w Stargardzie Gdańskim
fot. ŚWIECZAK

Starający się o reelekcję prezydent Duda na wstępie spotkania z mieszkańcami Starogardu Gdańskiego dziękował za udział w niedzielnych wyborach i oddanie na niego głosu. Wskazywał, że w drugiej turze wyborów, za dwa tygodnie wyścig rozegra się między nim, a kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim.

„Wierze, że dzięki państwa wsparciu i determinacji ja ten wyścig wygram i będę prezydentem RP na drugą kadencję. Proszę państwa o wsparcie” – mówił, na co tłum odpowiadał: „Zwyciężymy!”.

„Proszę państwa, to wsparcie jest mi bardziej nawet potrzebne niż do tej pory, ogromnie potrzebne” – zaznaczył Duda. Apelował też do zebranych o przekonywanie rodziny i znajomych do udziału w drugiej turze wyborów i oddanie głosu na niego. „Po to, żeby opowiedzieli się za tym jakiej Polski chcą, bo o tym właśnie są te wybory” – mówił Duda.

„W tej chwili sprawa jest bardzo prosta, proszę aby każdy sobie porównał Polskę w latach 2008-2015 i Polskę w latach 2015-2020. Jak mu się żyło wtedy, pod rządami PO, której wiceprzewodniczącym jest Rafał Trzaskowski i który był w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz, i który prowadził kampanię Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, a dzisiaj z ramienia PO jest prezydentem Warszawy” – mówił.

Andrzej Duda przypomniał, że za rządów PO podwyższono wszystkim Polakom wiek emerytalny wbrew zobowiązaniom wyborczym z 2011 r. „Podwyższyli wiek emerytalny, a Rafał Trzaskowski nazywał to dorobkiem modernizacyjnym” – wskazał Duda.

Podkreślił, że to z jego inicjatywy przywrócono poprzedni wiek emerytalny. Mówił też o takich programach, jak 500 plus czy 13 emerytura. „To było te pięć lat, one temu służyły, aby podnieść skokowo poziom polskiej rodziny” – mówił Duda. Przypomniał też o zerowym podatku dochodowych dla osób do 26 roku życia czy obniżeniu podatku w pierwszej grupie podatkowej do 17 proc. „Robiliśmy pozytywne działania dla każdego pokolenia – dla dzieci, rodziców i dla seniorów” – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *