Prezydent: jeśli koronawirus będzie się rozprzestrzeniał – możliwy zakaz zgromadzeń

Na briefingu w Końskich (świętokrzyskie) prezydent odniósł się do pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce.

– Powiedziałbym, że wręcz wzorcowo przebiegła cała sytuacja. Pacjent zgłosił się do lekarza rodzinnego, lekarz rodzinny natychmiast poinformował o tym sanepid, przysłano specjalną karetkę ze specjalnie przygotowaną obsługą, która pana zawiozła do szpitala na oddział zakaźny, wszystko było pod kontrolą – ocenił prezydent.

Duda podkreślił, że w sytuacji, gdy koronawirus będzie się rozprzestrzeniał,„”być może będzie konieczność zrezygnowania ze zgromadzeń”. – A wtedy, oczywiście, zgromadzenia kampanijne też nie będą mogły się odbywać – mówił.

Prezydent poinformował ponadto, że rozmawiał z prezesem Grupy PZU. – PZU ma swoją spółkę PZU Zdrowie, która specjalizuje się w telemedycynie; usługi telemedyczne, porady telemedyczne świadczone dla klientów firmy. Zwróciłem się do pana prezesa Grupy PZU Jacka Surówki, aby udostępnić tam specjalną infolinię dla wszystkich pacjentów, dla wszystkich, którzy potrzebują porady, czują, że ta porada jest im potrzebna, chcą porozmawiać z ekspertem, lekarzem – oświadczył prezydent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *