Prezydent Rafał Trzaskowski – Konferencja prasowa

Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej w czwartek odniósł się do informacji przedstawionych przez premiera w sprawie stadionu tymczasowego na Stadionie Narodowym. Prezydent Warszawy powiedział, że „to nie jest normalne, by o decyzjach rządu dowiadywać się z konferencji prasowych”.

Prezydent Rafał Trzaskowski – Konferencja prasowa
fot.ŚWIECZAK

– Słyszeliśmy wczoraj pana prezydenta, pana premiera i niestety też słyszeliśmy Jarosława Kaczyńskiego, który podejmuje wszystkie decyzje po stronie rządzących w tym kraju, który dolewa oliwy do ognia, eskaluje napięcie. Apeluję do rządzących, by się powstrzymali od takich wypowiedzi – powiedział Trzaskowski.

Prezydent Warszawy dalej mówił o tym, że pełna odpowiedzialność za to, co się dzieje, spoczywa na rządzie. – Widzimy cyniczne zagrywki rządzących, którzy próbują zepchnąć odpowiedzialność na demonstrujących, opozycję czy samorządy. Na to nie ma zgody. Solidaryzujemy się z demonstrującymi, będziemy robili wszystko, by zapewnić im bezpieczeństwo. Wysyłamy obserwatorów na wszystkie protesty – podkreślał polityk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *