Prezydent Rafał Trzaskowski w Grudziądzu – spotkanie z mieszkańcami!

Prezydent Rafał Trzaskowski w Grudziądzu – spotkanie z mieszkańcami!

Prezydent Rafał Trzaskowski w Grudziądzu – spotkanie z mieszkańcami!
fot. ŚWIECZAK

Trzaskowski podkreślił na spotkaniu z mieszkańcami Grudziądza (woj.kujawsko-pomorskie), że jeszcze dwa miesiące temu mówiono, że wszystko jest rozstrzygnięte, że wygra obecny prezydent. „No i co? słuchajcie jesteśmy dzisiaj w zupełnie innym miejscu, jesteśmy w miejscu, w którym idziemy łeb w łeb. I jest wielka szansa wygrać te wybory. Tak, jak się udało w Grudziądzu wygrać, tak uda się w całej Polsce. I na to wszyscy liczymy” – oświadczył kandydat KO.

Według niego, obecna władza nie sprawdza się w kryzysie. „Obiecywali nam silne państwo, natomiast państwo dramatycznie osłabili” – ocenił.

I dlatego – jak mówił – „właśnie w tych czasach potrzeba silnego prezydenta”. „Po to, że jeżeli ten rząd będzie podejmować decyzje, które będą sprzyjały obywatelom, które będą sprzyjały polskim rodzinom, to prezydent silny musi być gotowy do współpracy. I ja jestem gotów do współpracy, jeżeli będą podejmowane decyzje w imieniu nas wszystkich” – podkreślił Trzaskowski.

Natomiast – dodał – „niestety może być tak, że ten rząd będzie chciał podejmować decyzje podnoszące podatki, albo że ten rząd będzie chciał podejmować decyzje – tego nie wiemy – które będą redukować miejsca pracy. Właśnie dlatego trzeba silnego, niezależnego prezydenta. Nie prezydenta z PiS-u, który podpisze wszystko, na wszystko się zgodzi, tylko prezydenta, który będzie współpracował z władzą, wtedy kiedy władza będzie bronić obywateli, ale który będzie stawiał twarde weto w momencie, kiedy ta władza będzie chciała naruszać nasze prawa i nam coś zabierać” – oświadczył kandydat KO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *