Prezydent: Żegnam Józefa Oleksego serdeczną myślą

Prezydent: Żegnam Józefa Oleksego serdeczną myślą fot. ŚWIECZAK

Prezydent: Żegnam Józefa Oleksego serdeczną myślą
fot. ŚWIECZAK

Józef Oleksy był ważną postacią, która z jednej strony sama zmieniała rzeczywistość w ramach polskiej wolności, a z drugiej strony sama sobą ilustrowała wielki proces przemiany – powiedział w piątek Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Prezydent przypomniał wizytę Józefa Oleksego w Pałacu Prezydenckim przy okazji uroczystości związanych z rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 r. – 25. rocznicą polskiej wolności.  Jak wspomniał, już wówczas widać było, że Józef Oleksy był człowiekiem chorym, walczył ze słabościami.

– Pomyślałem sobie, że przecież także jest ważną cząstką tego 25-lecia i ciekawą częścią naszej historii – powiedział dziennikarzom Bronisław Komorowski.

– Józef Oleksy był ważną postacią, która z jednej strony sama zmieniała rzeczywistość polską w ramach naszej polskiej wolności, a z drugiej strony sama sobą ilustrowała wielki proces przemiany, który dokonywał się w Polsce, dokonywał się w sercach, poglądach każdego Polaka, także ludzi polskiej lewicy – dodał.

– Dlatego dzisiaj żegnam go serdeczną myślą, żegnam go dobrą myślą, bo był człowiekiem, który budził dobre myśli, dobre skojarzenia, dobre uczucia. Sam był pozbawiony takiej ostrości, brutalności, która często w polityce występuje – zaznaczył prezydent.

 Józef Oleksy,Nie żyje były marszałek Sejmu i premier Rzeczypospolitej Polskiej fot. Krzysztof Białoskórski

Józef Oleksy
Nie żyje były marszałek Sejmu i premier Rzeczypospolitej Polskiej
fot. Krzysztof Białoskórski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *