Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wyjazdu byłych posłów PiS do Madrytu

Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo ws. podróży byłych posłów PiS: Adama Hofmana, Michała Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego do Madrytu. Zawiadomenie o możliwości popełnienia przestępstwa przez trzech posłów PiS w związku z ich wyjazdem służbowym do Madrytu w poniedziałek wysłali posłowie SLD do warszawskiej prokuratury okręgowej dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 par. 1 Kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także z art. 286 Kodeksu karnego – podejrzenie oszustwa.

Art. 286 Kodeksu Karnego „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. „

Śledztwo wszczęto w sprawie oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu. Pokrzywdzonym jest Kancelaria Sejmu.

Zawiadomienie do prokuratury złożone przez SLD >>> TUTAJ

Według danych udostępnionych przez kancelarię sejmową  poseł Adam Hofman rozliczył w tej kadencji 20 wyjazdów. 19 razy podróżował  samochodem. Między innymi do Strasburga, Paryża, Madrytu i Londynu. Za 53 068 zł. Tylko raz – oficjalnie – leciał samolotem. Do Turcji.  Mariusz Antoni Kamiński wyjeżdżał w tej kadencji 30 razy, w tym 21 razy samochodem, za co pobrał ponad 55 tysięcy złotych „kilometrówki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *