Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wyjazdu byłych posłów PiS do Madrytu

Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo ws. podróży byłych posłów PiS: Adama Hofmana, Michała Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego do Madrytu. Zawiadomenie o możliwości popełnienia przestępstwa przez trzech posłów PiS w związku z ich wyjazdem służbowym do Madrytu w poniedziałek wysłali posłowie SLD do warszawskiej prokuratury okręgowej dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 par. 1 Kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także z art. 286 Kodeksu karnego – podejrzenie oszustwa.

Art. 286 Kodeksu Karnego „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. „

Śledztwo wszczęto w sprawie oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu. Pokrzywdzonym jest Kancelaria Sejmu.

Zawiadomienie do prokuratury złożone przez SLD >>> TUTAJ

Według danych udostępnionych przez kancelarię sejmową  poseł Adam Hofman rozliczył w tej kadencji 20 wyjazdów. 19 razy podróżował  samochodem. Między innymi do Strasburga, Paryża, Madrytu i Londynu. Za 53 068 zł. Tylko raz – oficjalnie – leciał samolotem. Do Turcji.  Mariusz Antoni Kamiński wyjeżdżał w tej kadencji 30 razy, w tym 21 razy samochodem, za co pobrał ponad 55 tysięcy złotych „kilometrówki”.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *