Rodzina 500 Plus po trzech miesiącach

Rodzina 500 Plus po trzech miesiącach

– Program pozwala wielu rodzinom rzeczywiście żyć na plus – oceniła premier Beata Szydło podsumowując trzy miesiące działania programu „500+”. Jak dodała, jest to pierwszy po 1989 roku kompleksowy program wsparcia dla rodzin.

– Pieniądze trafiają do polskich rodzin i zostaną tutaj wydane. Trafią w postaci podatków do budżetu, ale zasilą również polskich przedsiębiorców, punkty usługowe i handlowe – zaznaczyła Beata Szydło.
– To kompleksowy program, który zaczyna być kołem napędowym dobrego wzrostu gospodarczego, ale najważniejsze – godnego życia polskich rodzin – dodała.

– Program nie jest kosztem, tylko inwestycją, która jest potrzebna Polsce – powiedziała Beata Szydło.

– W wielu miejscach, gdzie jest duże bezrobocie, gdzie rodziny musiały kupować na tzw. zeszyt, te zeszyty znikają – zaznaczyła.
– Wiele rodzin w tym roku pojedzie na pierwsze wspólne wakacje, a dzieci będą miały możliwość rozpoczęcia w nowym roku nauki języków obcych czy dodatkowych zajęć. To właśnie dzięki 500+ – wyjaśniła premier.

Rodzina 500 Plus po trzech miesiącach fot. ŚWIECZAK

Rodzina 500 Plus po trzech miesiącach
fot. ŚWIECZAK

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że wydano już ponad 2,1 mln decyzji o przyznaniu świadczenia w ramach programu 500 plus, a pieniądze otrzymuje ponad 3 mln dzieci. Dotychczas w ramach programu wypłacono ponad 4,1 mld zł. Minister dodała, że są to dane z 24 czerwca. Pełne informacje zostaną przedstawione w połowie lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *