Rząd ogłasza projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19

Konferencja Premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego

Rząd ogłasza projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19
Fot. ŚWIECZAK

Rząd ogłosił projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać osoby dorosłe oraz dzieci w wieku od 12 lat. Do 12 grudnia każdy może zgłosić swoje uwagi do projektu. Z kolei 15 grudnia rząd planuje przyjąć gotową strategię.

Darmowo i dobrowolnie

Naszym celem jest przeprowadzenie programu szczepień, dzięki któremu mamy uzyskać odporność populacji – powiedział minister Michał Dworczyk. Jest to jedna z największych operacji logistycznych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Cały proces będzie przeprowadzony w sposób przyjazny dla obywateli – dodał.

Podstawowym celem zaprezentowanym w programie jest dostarczenie szczepionek:

bezpiecznych i skutecznych,
w wystarczającej ilości,
w najkrótszym czasie,
darmowych,
dobrowolnych i
łatwo dostępnych.
Do południa projekt dokumentu zawiśnie na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Zdrowia – powiedział minister Michał Dworczyk. Natomiast do soboty 12 grudnia będziemy zbierali wszystkie uwagi. Na ich podstawie będziemy chcieli dokument ulepszyć, tak żeby 15 grudnia mógł zostać przyjęty przez Radę Ministrów – dodał.

Dokument składa się z 9 rozdziałów opisujących m. in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień czy kolejność szczepień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *