Rząd zamyka cmentarze na Wszystkich Świętych. Nowe obostrzenia i decyzje.

Konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzeja Horbana

Rząd zamyka cmentarze na Wszystkich Świętych. Nowe obostrzenia i decyzje.


W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 629 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem oraz o kolejnych 202 ofiarach śmiertelnych COVID-19. W związku z kolejnymi wzrostami infekcji rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń.

Premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban w piątek 30 października wystąpili na wspólnej konferencji. Poinformowano na niej o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać w całym kraju.

Koronawirus w Polsce. Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

– Działania wiosną i latem dały nam poczucie stabilności. Ta druga fala zmiotła to poczucie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę w Unii Europejskiej, że ta druga fala jest groźniejsza od pierwszej. I trzeba szybko reagować. Także my w Polsce popełniliśmy błędy, ale chcemy zapewnić stabilność – zaczął konferencję prasową Mateusz Morawiecki.
– Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, to musimy planować nie tylko najbliższe dni, ale też co za miesiąc, co ze świętami. Od kilkunastu dni pytacie nas co z dniem Wszystkich Świętych. Podjęliśmy decyzję, że od 30 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Czekaliśmy z tą decyzją, bo liczyliśmy, że liczba zakażeń będzie malała – wyjaśniał premier. – Tradycja jest mniej ważna niż życie – powiedział dalej polityk prosząc o to, by nie odwiedzać na Wszystkich Świętych swoich bliskich na cmentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *