Senat odrzuca podwyżki dla polityków

Głosami opozycji Senat odrzucił w poniedziałek wieczorem ustawę, która dawała duże podwyżki wynagrodzeń politykom: od prezydenta przez ministrów i wiceministrów do parlamentarzystów i samorządowców. Pensję miała też dostać pierwsza dama. Teraz ustawa wraca do Sejmu, gdzie większość ma PiS. Zdaniem byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego projekt już przepadł.

Senat odrzuca podwyżki dla polityków
fot. ŚWIECZAK

Senat odrzuca podwyżki dla polityków
fot. ŚWIECZAK

Opozycja reaguje na ostrą krytykę

W poniedziałek rano szef PO Borys Budka i marszałek Senatu Tomasz Grodzki wystąpili na wspólnej konferencji prasowej w tej sprawie. Przypomnijmy, że w piątek większość opozycji – ramię w ramię z PiS – poparła w Sejmie ustawę przyznającą podwyżki dla posłów, senatorów, prezydenta, jego żony, całego rządu i wojewodów.

Budka wysłuchał i się wycofał
Jeszcze dziś Budka tłumaczył: „Przez cały weekend prowadziłem konsultacje, wsłuchiwałem się w głos osób, które wyrażały swoje negatywne opinie. Dziś rekomenduję senatorom odrzucenie ustawy w całości”. Przyznał się do błędu, co w polityce nie zdarza się często, ale i nie miał innego wyjścia. „Projekt był procedowany w ekspresowym tempie, ważne jest, żeby wyciągnąć wnioski, bo każdy może popełnić błąd. Od lidera wymaga się refleksji. Wierzę, że wspólne rozmowy z koalicjantami doprowadzą do takiej decyzji”.

Senat odrzuca podwyżki dla polityków
fot. ŚWIECZAK

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *