Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą

16 lutego 2015r w Belwederze na podstawie art. 138 konstytucji RP oraz ustawy o orderach i odznaczeniach, postanowieniem prezydenta RP Bronisław Komorowski za wybitne zasługi w promowaniu Polski , za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju kajakarstwa, odznaczony został krzyżem kawalerskim orderu odrodzenia Polski pan Aleksander Doba. Prezydent wręczył podróżnikowi flagę z certyfikatem.

W spotkaniu udział wzięła małżonka prezydenta Anna Komorowska, Sławomir Rybicki zastępca szefa kancelarii prezydenta, żona Aleksandra Doby.

– Chcę serdecznie pogratulować, ale również serdecznie podziękować za niezwykły wyczyn, który rozsławił polskie imię, imię naszego kraju na całym świecie. Pana wyczyn wywołał ogromne zainteresowanie i ogromny podziw – podkreślił Bronisław Komorowski.

68-letni Aleksander Doba, kajakarz z pasji, został wybrany przez czytelników na Podróżnika Roku 2015 „National Geographic People’s Choice Adventurer of the Year”.  Emerytowany inżynier mechanik z Polic jako pierwszy na świecie przepłynął kajakiem Atlantyk z Europy do Ameryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *