Spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
fot. ŚWIECZAK

z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego. Dotyczyło działań związanych z walką z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. – Uczynimy wszystko, co tylko możliwe, aby w jak największym stopniu ochronić Polskę, naszych rodaków, miejsca pracy – zapewnił Prezydent.

Andrzej Duda poinformował, że w najbliższych godzinach dla osób znajdujących się w kwarantannie zostanie uruchomiona specjalna aplikacja, która będzie mogła być instalowana na smartfonach i będzie pomagała w realizacji kwarantanny.


Mateusz Morawiecki przypomniał, że granice zostały zamknięte dla obcokrajowców, po to, żeby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Podkreślił, że wprowadzając odpowiednie procedury oraz zmieniając organizację pracy, udało się rozładować kolejki na granicy zachodniej oraz południowej. Jak dodał będziemy robić wszystko, żeby w najbliższym czasie ten ruch odbywał się bez przeszkód.

Premier odniósł się także do sytuacji, panującej w szkołach. Zaznaczył, że prawie 80 proc. placówek korzysta już z możliwości zdalnego zlecania zajęć oraz sprawdzania wiedzy uczniów. Podkreślił, że w obecnej sytuacji jest to bardzo dobre rozwiązanie. Podziękował także wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy są otwarci na tego typu tryb nauczania.

W kontekście przedstawionych rozwiązań dla przedsiębiorców szef rządu zaznaczył, że Tarcza Antykryzysowa jest mechanizmem przejściowym, po to, żeby ochronić polską gospodarkę w tym trudnym czasie i móc wrócić do pracy w zupełnie nowych okolicznościach.

Mateusz Morawiecki podziękował również wszystkim tym, którzy ściśle trzymają się procedur kwarantanny. Dzięki tej dyscyplinie wyjdziemy z tego wzmocnieni i będziemy mogli odbudować gospodarkę – dodał na zakończenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *