Taksówka dla powstańca

Warszawa uruchamia nową usługę dla żołnierzy powstania warszawskiego. Wprowadzamy darmowy transport, który ułatwi im poruszanie się po mieście. Usługa uprawnia do czterech w miesiącu, bezpłatnych przejazdów taksówką.

– Mam kolejną dobrą wiadomość dla powstańców. Na początku listopada do wszystkich powstańców zostanie rozesłana karta, dzięki której będą oni mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów taksówką po Warszawie. Dostaną ją także powstańcy, którzy na co dzień nie mieszkają w stolicy, ale gdy się do niej wybiorą, to także będą mogli skorzystać z tej usługi – powiedziała na uroczystości wręczanie pierwszych kart Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – A dzisiaj kartę z numerem 001 wręczę pani Wandzie Traczyk-Stawskiej.

Każdy z powstańców warszawskich otrzyma pocztą bezpłatną kartę umożliwiającą darmowe przejazdy taksówką w granicach Warszawy.

Z bezpłatnej taksówki będzie można skorzystać w godzinach 6.00-22.00. Usługa będzie świadczona przez WAWA Taxi. Jeden kurs nie powinien być dłuższy niż 30 kilometrów. Przekroczenie tego dystansu będzie wiązało się z dopłatą do przejazdu.

– Mam nadzieję, że z tych przejazdów taksówkami nie będziecie państwo korzystać jadąc do lekarza – bo życzę wam dużo zdrowia, ale właśnie tu, do waszego domu przy Nowolipiu – powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Miasta.

Powstańcy, którzy dziś z rąk prezydent Warszawy otrzymali karty podziękowali jej za tę inicjatywę, a także za powstanie domu wsparcia przy ul. Nowolipie 22. Podkreślili, że dobrze się tu czują, przychodzą na ciekawe wydarzenia organizowane specjalnie dla nich oraz na ciepłe posiłki.

Projekt ma charakter pilotażowy, dlatego na początku dedykowany jest grupie powstańców warszawskich. W kolejnym kroku możliwe będzie objęcie nią innych grup osób starszych.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *