Trzaskowski: Jestem przekonany, że zwyciężymy.

Rafał Trzaskowski przegrywa z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich – wynika ze wstępnych rezultatów exit poll. Prezydenta Warszawy poparło 49,6 proc. głosujących. Trzaskowski wierzy jednak, że w ciągu następnych godzin odrobi stratę do kandydata Prawa i Sprawiedliwości. – Jestem pewien, że zwyciężymy! Wystarczy policzyć głosy – mówił ze sceny podczas wieczoru wyborczego.

Trzaskowski: Jestem przekonany, że zwyciężymy.
fot. ŚWIECZAK

Trzaskowski: Jestem przekonany, że zwyciężymy.
fot. ŚWIECZAK

– Dwa miesiące temu miały się odbyć wybory i wszystko miało być zadecydowane. Na szczęście obudziło się społeczeństwo obywatelskie. Dlatego… wygramy! – mówił Trzaskowski.

– To Polki i Polacy stworzyli nadzieję na Polskę otwartą, uśmiechnięta, tolerancyjną, europejską, gdzie najważniejszy jest zdrowy rozsądek – tłumaczył dalej.

– Jestem przekonany, że nic nas nie pokona – przekonywał kandydat KO. – Już wygraliśmy, niezależnie od tego, jaki będzie wynik. Udało się nam się obudzić, zbudować obywatelską kampanię – dodał.

– Mówiliśmy, że będzie blisko i jest blisko, ale jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy – mówi Trzaskowski do zgromadzonych zwolenników.
– Jak policzymy głos do głosu, to na pewno wygramy – przekonuje.
– Wszystko miało być zdecydowane. Ale obudziło się społeczeństwo obywatelskie. To Polki i Polacy stworzyli nadzieję na Polskę uśmiechniętą, tolerancyjną, otwartą, gdzie najważniejsza jest równowaga i zdrowy rozsądek – dodaje prezydent Warszawy.
Trzaskowski dziękuje swojej żonie, która jest z nim na scenie. – Dziękujemy kochani – zabiera głos Małgorzata Trzaskowska.
– To jest dopiero początek, nawiązaliśmy więź, w całej Polscy spotykaliśmy się tysiącami. Z jednej strony był cały aparat państwa, był walec propagandowy – mówi Trzaskowski.

Według sondażu Trzaskowski zwyciężył w województwach: pomorskim (66,4 proc.), lubuskim (63,1 proc.), zachodniopomorskim (63,1 proc.), dolnośląskim (58,6 proc.), opolskim (55,6 proc.), w wielkopolskim (55,3 proc.), kujawsko-pomorskim (53,9 proc.), warmińsko-mazurskim (53,1 proc.), śląskim (52,3 proc.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *