Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich

28 czerwca odbyły się w Polsce wybory prezydenckie. Prezydenta kraju wybieraliśmy spośród 11 kandydatów, ale żaden z nich nie uzyskał minimalnego poparcia wyborców, które wynosi 50 proc. W drugiej turze, 12 lipca, zmierzą się ze sobą Andrzej Duda, który uzyskał 41,8 proc. poparcia z Rafałem Trzaskowskim 30,4 proc.

W drugiej turze wyborów prezydenckich będziemy mogli oddać głos na Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego. Głosowanie odbędzie się 12 lipca.

kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski stwierdził, że ponad 58 proc. społeczeństwa chce zmiany, i że on będzie kandydatem zmiany.

Mamy szansę wygrać te wybory – powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników wyborów. „Z takimi wynikami można iść się bić o Polskę” – podkreślił.

Rafał Trzaskowski podziękował żonie i rodzinie „za cierpliwość i wytrwałość”. „Ale zanim podziękuję całej Polsce chciałbym najserdeczniej podziękować Małgorzacie Kidawie-Błońskiej” – mówił Trzaskowski.

„Chciałbym podziękować Senatowi Rzeczpospolitej i wszystkim samorządowcom w Polsce, którzy pokazali charakter” – dodał.

„Gdyby nie Małgorzata Kidawa-Błońska, gdyby nie samorządowcy, gdyby nie Senat to już dawno, dawno byłoby po wyborach” – zaznaczył.

– Zwracam się do prezydenta Andrzeja Dudy. Stańmy do debaty! – zaapelował Trzaskowski.

Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich

Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich

One reply on “Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *